SCENAR

 • SCENAR – Self-Controlled Energo-Neuro-Adaptive Regulation jeb paškontrolējošs - energo -neiro-adaptīvais - regulētājs

  Tas ir jaunas paaudzes aparāts, kas ar īpašu impulsu iedarbojas uz ādu. Šī iedarbība uz pacientu notiek problēmu zonā (trauma, tūska, sāpes u.c.) ar aparātā iebūvētu elektrodu vai ar elektrodiem, kuri pievienoti pie aparāta. Iepriekšējās paaudzes aparātu impulss ir nemainīgs, līdz ar to organisms pie tā ātri pierod un vairs nereaģē. Savukārt SCENAR aparāta impulss pastāvīgi mainās atkarībā no ādas reakcijas, un tā tiek panākta tā saucamā bioloģiski atgriezeniskā saite.

  Smadzenes uztver šo impulsu kā nervu sistēmas raidītu trauksmes signālu, un līdz ar to organisms aktivizē savus pašatveseļošanās mehānismus. Pirmais SCENAR aparāts tika radīts Krievijā 1987. gadā. Izmēģinājumu rezultāti iespaidoja un gan mediķi, gan pacienti sāka tiem uzticēties. Līdz ar to entuziastu kļuva aizvien vairāk un radās jauns virziens – SCENAR terapija, kuru šodien jau pielieto visā pasaulē. SCENAR aparāts ir sertificēts Eiropā, ASV, Dienvidamerikā, Austrālijā un daudzās Āzijas valstīs. Latvijā HOLISTISKĀS MEDICĪNAS UN NATUROPĀTIJAS ASOCIĀCIJA par apmācību SCENAR aparāta lietošanā dod 24 TIP.

  Slimību un vainu skaits, kuras SCENAR neatstāj neievērotas, ir gana iespaidīgs, visas diagnozes nevar aptvert, un vispār aparāta galvenais uzdevums ir katrā konkrētajā gadījumā iedarbināt organisma iekšējo “aptieku”. Ja tomēr pieskaramies aparāta prioritātēm, tad tās ir traumas, tūskas, lūzumi, apdegumi, izmežģījumi, skeleta-muskuļu aparāta saslimšanas, locītavu problēmas, sirds-asinsrites slimības, neauglība, elpošanas un gremošanas saslimšanas, nervu slimības, ieskaitot veģetatīvo distoniju, un daudzas citas.

  Tai pašā laikā SCENAR nav “brīnumnūjiņa” un palīdz ne pie visām saslimšanām. Piemēram, vēža gadījumos aparāts manāmi uzlabos pacienta vispārējo organisma stāvokli un mobilizēs to cīņā ar šo slimību, bet vēzi kā tādu neārstēs.SCENAR aparāta impulsu cilvēka organisms uztver kā signālu, kurš nāk no paša nervu sistēmas, no neironiem, un attiecīgi arī reaģē uz to. Tai pašā laikā SCENAR impulss nav līdzīgs nevienam no organismā pastāvošajiem (aukstums, karstums, sāpes utt). Impulsa neatpazīstamība uzbudina nervu sistēmu, kas pievērš smadzeņu uzmanību patoloģiskajiem orgāniem un audiem organismā. Smadzenes iedarbina pašatjaunošanās mehānismu, pa ceļam iedarbojoties uz organisma kopējo regulāciju.

 • Kas ir bioloģiskā atgriezeniskā saite?

  SCENAR gadījumā tā ir parādība, kas rodas terapijas gaitā. Konstrukcija ļauj aparātam “sajust” organisma atbildes reakciju uz SCENAR impulsu. Aparāts, ņemot vērā atbildes reakciju no organisma, automātiski maina impulsa parametrus un uzrāda zonas, kurām operatoram jāpievērš pastiprināta uzmanība, lai panāktu vēlamo ārstniecības efektu. SCENAR aparāta iedarbības rezultātā pats organisms parāda speciālistam, kuru vietu nedrīkst atstāt nepamanītu. Tādā veidā izveidojas savdabīgs trīsstūris, proti, pacients – operators – aparāts, kas vairākkārt palielina terapijas efektivitāti.Tā ir organisma konkrēta reakcija uz aparāta iedarbību pie noteiktas metodikas. Procedūras gaitā organisms ar savu reakciju uz SCENAR impulsu apliecina, ka piekrīt ārstnieciskās iedarbības nepieciešamībai. Kad organisms sajūt šo iedarbību, smadzenes optimizē atbildes reakciju, lai iespējami efektīvi atjaunotu traucētās funkcijas un sakārtotu organismu. Ja terapeits pārzina un ievēro vajadzīgās tehnoloģijas, efekts tiek panākts ātri. Bet, ja jūs vienkārši turat aparātu pie ārstējamās vietas, efekts būs mazāks un tiks panākts vien ar novēlošanos.

  • Faktori, kas panāk vēlamo rezultātu, ir vairāki.
  • Aparāta tips
  • Pacienta vecums
  • Operatora kompetence
  • Slimības raksturs
  • Individuālās organisma reakcijas

 • Vai ir kontraindikācijas?

  Jā, ir.

  • Pacientiem, kuriem ir kardiostimulators, nerekomendē strādāt ar SCENAR aparātu sirds projekcijā;
  • Nedrīkst nodarboties ar pašārstēšanos alkohola reibumā, jo ir neadekvāta aparāta enerģijas piemeklēšana un iedarbības ilguma noteikšana, kas var izraisīt neparedzamu organisma reakciju;
  • Nav vēlams pielietot pacientiem, kuriem ir alerģiska reakcija uz elektrisko impulsu (ļoti retos gadījumos);
  • Nav vēlams uzsākt ārstēšanu smagu infekcijas slimību gadījumos, kamēr nav uzstādīta diagnoze.

 • Ko tas dod?

  • Likvidējot sekas, vienaicīgi tiek novērsts cēlonis
  • Noņem un ārstē muguras, vēdera, locītavu u.c. sāpes
  • Ātra atkopšanās pēc dzemdībām
  • Novērš gremošanas traucējumus, ārstē čūlas, kolītus un citas gremošanas sistēmas slimības
  • Ātra rehabilitācija pēc traumām un operācijām
  • Stabilizē asinsspiedienu
  • Novērš hroniskās saslimšanas
  • Uzlabo miegu
  • Pazūd trauksme un nemiers
  • Sniedz kosmētisko efektu u.c.

 • Kāpēc man vajadzētu "SCENAR"?

  Galvenie iemesli ir tā ātrums, efektivitāte un ilgtermiņa iedarbība. Uzlabojumi parasti parādās ātri un ir jūtami plašāk nekā tikai apstrādātajās vietās. Hroniskām kaitēm var būt vajadzīgs lielāks darbs vairāku mēnešu garumā, bet “SCENAR” nestrādā kā īstermiņa risinājums – efekts, kas panākts ar “SCENAR”, parasti saglabājās ilgstoši.

  Ja jums ir simptomi, ko neizdodas uzlabot un jūsu ārsts un citi terapeiti jau ir izmēģinājuši savas spējas, vēl ar vien ir liela iespēja, ka “SCENAR” var jums palīdzēt. Tā efekti sāpju noņemšanā un zaudētu ķermeņa funkciju atjaunošanā ir ļoti labi pat tad, ja problēmas ir bijušas gadu desmitiem ilgas.

 • Vai tas ir droši?

  Aparāta lietošanai ir tikai nosacītas kontridikācijas. Tā kā aparāta impulss darbojas tikai 2 mm ādās virskārtā un neietekmē neko tiešā darbības projekcijā, darboties ar aparātu var jebkurā vecumā un pie jebkuras sūdzības. Galvenais, zināt ko darīt. Tēpēc vislielākais HEALICA virziens ir APMĀCĪBAS.

  Bērna organisms reaģē uz iedarbību daudz ātrāk, uzlabojumi jūtami jau pirmā seansa laikā. Akūtas problēmas tiek izārstētas sekmīgāk nekā hroniskas un ilglaicīgas. Jo jaunāks organisms, jo mazāka nepieciešamība pēc profesionāla terapeita, cilvēks pats var SCENAR aparātu izmantot mājās. Hroniskos gadījumos tomēr neiztikt gan bez terapeita līdzdalības, gan bez praktiskas ārstēšanās mājas apstākļos. Visiem aparātiem ir vienāds impulss, bet tie atšķiras pēc parametru daudzuma, kas ir īpaši svarīgi, ārstējot hroniskas slimības. Akūtu saslimšanu gadījumā var pielietot jebkura tipa aparātu, galvenais ir apzināt tā efektīvākās iedarbības metodikas. Tāpēc kopā ar aparātu vienmēr piedāvā arī dažādu metožu pamācības. Organisma reakcija arī mēdz būt dažāda. Bieži akūtas saslimšanas pāriet pēc dažām procedūrām un mēdz pietikt arī ar vienu. Katrā ilgi strādājoša terapeita praksē bijušas tā saucamās SCENAR-pasakas, kad hroniskas, smagas slimības tiek izārstētas viena kursa laikā, kas ietvēris tikai 5-6 procedūras. Mēdz novērot arī gadījumus, kad cilvēku ārstē no vienas sūdzības, bet terapijas gaitā pāriet arī citas diagnozes. Piemēram, ārstē angīnu, bet normalizējas cukura līmenis un pāriet 2. tipa cukura diabēts.Kopš 1988. gada klīniskie pētījumi ir veikti bijušajā Padomju Savienībā. Šeit piedāvājam sarakstu krievu valodā, kur un kad tas ticis darīts. Tāpat klīniskie pētījumi ir veikti ASV un Dienvidkorejā. Šogad klīniskos pētījumus pabeidz Francijā. Šeit ir pieejami dati par šiem pētījumiem. Tāpat pielikumā ir profesora Aleksandra Tarakanova (Krievija) prezentācijas, kurās atklāta daļa viņa izdarīto klīnisko pētījumu.