paškontrolējošs energo neiro adaptīvais regulētājs

SCENAR

Kas ir SCENAR?

SELF CONTROLLED ENERGO NEURO ADAPTIVE REGULATION jeb paškontrolējošs energo neiro adaptīvais regulētājs.
Tas ir jaunas paaudzes aparāts, kas ar īpašu impulsu iedarbojas uz ādu. Šī iedarbība uz pacientu notiek problēmu zonā (trauma, tūska, sāpes u.c.) ar aparātā iebūvētu elektrodu vai ar elektrodiem, kuri pievienoti pie aparāta. Iepriekšējās paaudzes aparātu impulss ir nemainīgs, līdz ar to organisms pie tā ātri pierod un vairs nereaģē. Savukārt SCENAR aparāta impulss pastāvīgi mainās atkarībā no ādas reakcijas, un tā tiek panākta tā saucamā bioloģiski atgriezeniskā saite. Smadzenes uztver šo impulsu kā nervu sistēmas raidītu trauksmes signālu, un līdz ar to organisms aktivizē savus pašatveseļošanās mehānismus.

Pirmais SCENAR aparāts tika radīts Krievijā 1987. gadā. Izmēģinājumu rezultāti iespaidoja un gan mediķi, gan pacienti sāka tiem uzticēties. Līdz ar to entuziastu kļuva aizvien vairāk un radās jauns virziens – SCENAR terapija, kuru šodien jau pielieto visā pasaulē. SCENAR aparāts ir sertificēts Eiropā, ASV, Dienvidamerikā, Austrālijā un daudzās Āzijas valstīs. Latvijā HOLISTISKĀS MEDICĪNAS UN NATUROPĀTIJAS ASOCIĀCIJA par apmācību SCENAR aparāta lietošanā dod 24 TIP.

Slimību un vainu skaits, kuras SCENAR neatstāj neievērotas, ir gana iespaidīgs, visas diagnozes nevar aptvert, jo aparāta galvenais uzdevums ir katrā konkrētajā gadījumā iedarbināt organisma iekšējo “aptieku”. Ja tomēr pieskaramies aparāta prioritātēm, tad tās ir traumas, tūskas, lūzumi, apdegumi, izmežģījumi, skeleta-muskuļu aparāta saslimšanas, locītavu problēmas, sirds-asinsrites slimības, neauglība, elpošanas un gremošanas saslimšanas, nervu slimības, ieskaitot veģetatīvo distoniju, un daudzas citas.

SCENAR nav “brīnumnūjiņa” un palīdz ne pie visām saslimšanām. Piemēram, vēža gadījumos aparāts manāmi uzlabos pacienta vispārējo organisma stāvokli un mobilizēs to cīņā ar šo slimību, bet vēzi kā tādu neārstēs. SCENAR aparāta impulsu cilvēka organisms uztver kā signālu, kurš nāk no paša nervu sistēmas, no neironiem, un attiecīgi arī reaģē uz to. Tai pašā laikā SCENAR impulss nav līdzīgs nevienam no organismā pastāvošajiem (aukstums, karstums, sāpes utt). Impulsa neatpazīstamība uzbudina nervu sistēmu, kas pievērš smadzeņu uzmanību patoloģiskajiem orgāniem un audiem organismā. Smadzenes iedarbina pašatjaunošanās mehānismu, pa ceļam iedarbojoties uz organisma kopējo regulāciju.

Jautājumi un atbildes

SCENAR gadījumā tā ir parādība, kas rodas terapijas gaitā. Konstrukcija ļauj aparātam “sajust” organisma atbildes reakciju uz aparāta radīto impulsu. Aparāts, ņemot vērā atbildes reakciju no organisma, automātiski maina impulsa parametrus un uzrāda zonas, kurām operatoram jāpievērš pastiprināta uzmanība, lai panāktu vēlamo ārstniecības efektu. SCENAR aparāta iedarbības rezultātā pats organisms parāda speciālistam, kuru vietu nedrīkst atstāt nepamanītu. Tādā veidā izveidojas savdabīgs trīsstūris, proti, pacients – operators – aparāts, kas vairākkārt palielina terapijas efektivitāti. Tā ir organisma konkrēta reakcija uz aparāta iedarbību pie noteiktas metodikas. Procedūras gaitā organisms ar savu reakciju uz SCENAR impulsu apliecina, ka piekrīt ārstnieciskās iedarbības nepieciešamībai. Kad organisms sajūt šo iedarbību, smadzenes optimizē atbildes reakciju, lai iespējami efektīvi atjaunotu traucētās funkcijas un sakārtotu organismu. Ja terapeits pārzina un ievēro vajadzīgās tehnoloģijas, efekts tiek panākts ātri. Bet, ja aparāts vienkārši tiek turēts pie ārstējamās vietas, efekts būs mazāks un tiks panākts vien ar novēlošanos.

Faktori, kas ietekmē vēlamo rezultātu:​

 •  Aparāta tips
 • Pacienta vecums
 • Operatora kompetence
 • Slimības raksturs
 • Individuālās organisma reakcijas

Jā, ir! 

 • Pacientiem, kuriem ir kardiostimulators, nerekomendē strādāt ar SCENAR aparātu sirds projekcijā;
 • Nedrīkst nodarboties ar pašārstēšanos alkohola reibumā, jo ir neadekvāta aparāta enerģijas piemeklēšana un iedarbības ilguma noteikšana, kas var izraisīt neparedzamu organisma reakciju;
 • Nav vēlams pielietot pacientiem, kuriem ir alerģiska reakcija uz elektrisko impulsu (ļoti retos gadījumos);
 • Nav vēlams uzsākt ārstēšanu smagu infekcijas slimību gadījumos, kamēr nav uzstādīta diagnoze.
 • Likvidējot sekas, vienlaicīgi tiek novērsts cēlonis
 • Noņem un ārstē muguras, vēdera, locītavu u.c. sāpes
 • Ātra atkopšanās pēc dzemdībām
 • Novērš gremošanas traucējumus, ārstē čūlas, kolītus un citas gremošanas sistēmas slimības
 • Ātra rehabilitācija pēc traumām un operācijām
 • Stabilizē asinsspiedienu
 • Novērš hroniskās saslimšanas
 • Uzlabo miegu
 • Pazūd trauksme un nemiers
 • Sniedz kosmētisko efektu u.c.

Galvenie iemesli SCENAR iegādei ir tā ātrums, efektivitāte un ilgtermiņa iedarbība. Uzlabojumi parasti parādās ātri un ir jūtami plašāk nekā tikai apstrādātajās vietās. Hroniskām kaitēm var būt vajadzīgs lielāks darbs vairāku mēnešu garumā, bet “SCENAR” nestrādā kā īstermiņa risinājums – efekts, kas panākts ar “SCENAR”, parasti saglabājās ilgstoši.

Ja jums ir simptomi, ko neizdodas uzlabot un jūsu ārsts un citi terapeiti jau ir izmēģinājuši savas spējas, vēl ar vien ir liela iespēja, ka “SCENAR” var jums palīdzēt. Tā efekti sāpju noņemšanā un zaudētu ķermeņa funkciju atjaunošanā ir ļoti labi pat tad, ja problēmas ir bijušas gadu desmitiem ilgas.

Aparāta lietošanai ir nosacītas kontrindikācijas, taču tā impulss darbojas tikai 2 mm ādas virskārtā un tiešā darbības projekcijā neko neietekmē. Darboties ar aparātu var jebkurā vecumā un pie jebkuras sūdzības. Galvenais, zināt ko darīt!

Bērna organisms reaģē uz iedarbību daudz ātrāk, uzlabojumi jūtami jau pirmā seansa laikā. Akūtas problēmas tiek izārstētas sekmīgāk nekā hroniskas un ilglaicīgas. Jo jaunāks organisms, jo mazāka nepieciešamība pēc profesionāla terapeita, cilvēks pats var SCENAR aparātu izmantot mājās. Hroniskos gadījumos tomēr neiztikt gan bez terapeita līdzdalības, gan bez praktiskas ārstēšanās mājas apstākļos. Visiem aparātiem ir vienāds impulss, bet tie atšķiras pēc parametru daudzuma, kas ir īpaši svarīgi, ārstējot hroniskas slimības. Akūtu saslimšanu gadījumā var pielietot jebkura tipa aparātu, galvenais ir apzināt tā efektīvākās iedarbības metodikas. Tāpēc kopā ar aparātu vienmēr piedāvā arī dažādu metožu pamācības. Organisma reakcija arī mēdz būt dažāda. Bieži akūtas saslimšanas pāriet pēc dažām procedūrām un mēdz pietikt arī ar vienu. Katrā ilgi strādājoša terapeita praksē bijušas tā saucamās “SCENAR-brīnumi”, kad hroniskas, smagas slimības tiek izārstētas viena kursa laikā, kas ietvēra tikai 5-6 procedūras. Mēdz novērot arī gadījumus, kad cilvēku ārstē no vienas sūdzības, bet terapijas gaitā pāriet arī citas diagnozes. Piemēram, ārstē angīnu, bet normalizējas cukura līmenis un pāriet 2. tipa cukura diabēts.

Solis nākotnē - Scenar Tehnoloģijas

Veselības centrs “HEALICA” ir ražotāja OKB RITM (Taganrogs, Krievija) oficiālais pārstāvis Latvijā. Mēs piedāvājam lielu klāstu SCENAR aparātu, elektrodu un OLM produktu gan personīgai lietošanai mājas apstākļos, gan profesionālai darbībai. Sazinieties ar mums ja vēlaties iegādāties vai izīrēt Scenar produkciju.

СКЭНАР ВЕБИНАРЫ

Электроды

Аппараты СКЭНАР

Продукты ОЛМ

SCENAR aparāti

OLM Produkti

Elektrodi

7/7